Teslimat & İadeler

SATIN ALDIĞIM ÜRÜN ELİME NE ZAMAN ULAŞIR?

ATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ. . indirim ve promosyon zamanları hariç olmak üzere verilen siparişleri 4 ila 7 iş günü, içerisinde Müşterilerimize teslim eder.

Müşterilerimiz kendilerine teslim edilen ürün veya ürünleri kontrol ederek teslim almak ve teslimat eksiksiz gerçekleştirildi ise ürün veya ürünlerin eksiksiz teslim alındığına dair sipariş faturasını imzalamak ile yükümlüdürler. Müşterilerimiz paketleri alırken irsaliyeli faturaları imzalamak ve teslimat saatini yazmakla ile birlikte, paketi teslim aldıklarını ve siparişin eksiksiz olduğunu kabul etmiş sayılacaklardır. Müşterilerimizin ürünlerin eksik veya yanlış olduğunu fark etmeleri durumunda, paketi teslim eden görevliye tutanak tutturmaları gerekmektedir. Keza, direkt taşıma esnasında düşürülme, ezilme veya kargo yüklemesinden kaynaklanan diğer hasarların oluşması durumunda Müşterilerimizin konu ile ilgili olarak paketi teslim eden görevliye tutanak tutturmaları gerekmektedir. Sorunun ATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ.’den kaynaklandığı durumlarda Müşterilerimizin tercihleri doğrultusunda3 (üç) iş günü içerisinde eksik hatalı ürünler teslimat bölgesi içerisindeki Müşteri’nin istediği adrese teslim edilecektir.

KARGO TESLIMAT İÇİN GELDİĞİ SIRADA BEN VERDİĞİM ADRESTE YOKTUM, NE YAPACAĞIM?

Teslimat gününün sonunda, paketi getiren görevli Müşterilerimizin bildirdikleri adrese, Müşteriye veya paketin teslim edilmesini bildirilen kişiye ulaşamaz ise paketleriATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ. geri getirecektir. BuATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ. ‘ne geri gelen paketlerATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ. deposunda muhafaza edilecektir. Müşterilerimiz bu süre içerisinde paketlerini kendi imkanları ileATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ.‘den teslim alabileceklerdir.

SATIN ALDIĞIM URUNUN TESLİMATI GEÇİKTİ? NEDEN? NE ZAMAN TESLİM EDİLİCEK?

Teslimat ile görevli personelimiz, trafik yoğunluğu, kaza gibi öngörü dışında olan sebepler ile ürün tesliminde gecikebilir. Böyle bir durumda paketler normal teslimat gününden en fazla 3 iş günü gecikmeli olarak o günkü teslimat bölgelerimiz dâhilinde Müşterilerimizin istediği adrese yönlendirilecektir. Müşteriye teslim edilecek paketin geç kaldığını Müşteri’ninATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ.’ne bildirmesi gerekmekte olup, teslimat gün diliminin bitmesinin ardından, 1 gün içerisindeATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ.’ne haber verilmediği takdirde meydana gelecek gecikme/aksaklıklardanATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ. sorumlu olmayacaktır.

SATIN ALDIĞIM URUN STOK’TA YOK İSE, GERİ İADE İŞLEMİ NE ZAMAN VE NASIL GERÇEKLEŞİCEK?

Sipariş konusu ürün/ürünlerin stokta bulunmadığı hallerde ATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ..’nın Müşterileri bu durumdan haberdar etmesi ve ödenmiş olan toplam bedelin ve Müşteriyi borç altına sokan her türlü belgenin en geç 15 gün içinde Müşteriye iade edilmesi şartıyla ATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ.’nın ürün/ürünleri teslim etmeme hakkı bulunmaktadır.

SATIN ALDIĞIM ÜRÜNÜ DEĞİSTİREBİLİR MİYİM?

Eğer ürününüzün kargo verildiği ile ilgil bilgilendirme mailimiz size ulaştı ise sizden ürün size teslim edilene kadar beklemenizi rica ediyoruz. Siparişiniz onaylandıktan sonra maalesef size ulaşana kadar sipariş iptali gerçekleştiremiyoruz. Daha sonrasında “İade ve Geri Gönderim” bölümüne başvurarak iade talebini gerçekleştirebilirsiniz.

SATIN ALDIGIM URUNU IADE EDEBILIR MIYIM ?

Ürünün size teslim edildiği tarihten itibaren 5 (beş) gün içerisinde sitemizde bulunan “İade ve Geri Gönderim” bölümüne başvurarak iade talebini gerçekleştirebilirsiniz. Iade sebebinizle doğru orantılı olarak size hangi yolu izlemeniz gerektiğine dair yardımcı olucak bir mail ile 24 saat içerisinde geri dönüş yapılacaktır. Bu şekild eğer ürün belirtilen iade koşullarına uygun ise hiçbir cezai şart ödemeksizin cayma hakkını kullanabilirsiniz. Sezon sonu stok ve Numune satışlarında iade yapılmaz.

 

 

İADE BAŞVURUMU NASIL YAPACAĞIM?

www.paltoi.com adresimizden iade formunu doldurarak, ürünün irsaliyeli faturası ile birlikte internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yaparak aldıkları ürünlerinizi iade edebilirsiniz. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

IADE SIRASINDA NELERE DIKKAT ETMEM GEREKIYOR? / İADE KOŞULLARI NELERDİR?

İade nedeninin, firmamızın hasarlı veya ayıplı ürün tesliminden kaynaklanmadığı haller dışında iade edilen ürünlerin kargo ücreti Müşteri tarafından ödenecektir.

Almış olduğunuz ürünleri orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (aksesuar, kemer v.b. parçaları ile) kısaca satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş bir halde iade etmeniz gerekmektedir. İlaveten, varsa sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürünlerin de iade edilmesi gerekmektedir.

Müşterilerimizin, özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen, niteliği itibariyle iade edilemeyecek olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.

KARGO SIRASINDA ZEDELENEN ÜRÜN İLE İLGİLİ NE YAPMALIYIM?

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayın. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayın.

IADE ETTİĞİM ÜRÜN ÜCRETİNİ NE ZAMAN ALABİLİRİM?

Ürünün iade edilmesi halinde, iade edilen ürün tarafımıza yukarıda belirtildiği şekilde kusursuz olarak ulaştığı andan itibaren Atelier Toi Tekstil Turizm ve Danşmanlık Ltd. Şti tarafından havale iadeleri 2 iş günü içinde, Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini tarafımızdan iade yapıldığı aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Kredi kartına ürün iade bedeli, bankalarca 2 haftayı bulabilmektedir, bu sizin ile bankanız arasındadır.Bu sürede şirketimiz Atelier Toi Tekstil Turizm ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti.’nın herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır.

SATIN ALDIĞIM ÜRÜN DEFOLU NASIL IADE EDEBİLİR MİYİM/ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?

Evet. Eğer satın aldığınız ürün bizim tarafımızdan kaynaklanan bir hata yüzünden defolu ise www.paltoi.com bütün sorumluluğu üstüne almaktadır. Ürünün tarafımızdan kaynaklanan bir defosu olduğu tesğit edildikten sonra tarafımızca kargo iadesi ayarlanacak ve sizden hiç bir ücret alınmayacaktır. Eğer ürünün yenisini isterseniz 3 iş günü içerisinde yeni ürün, tekrar kargo masrafı tarafımıza www.paltoi.com’a ait olaraktan size ulaştırılacaktır.

Ürünü iade etmek isterseniz ürünün ücreti kredi kartına ürün iade bedeli, bankalarca 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede şirketimizATELİER TOİ TEKSTİL TURİZM DANIŞMANLIK TİC .LTD. ŞTİ.’nın herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır.

WWW.PALTOİ .COM SİTESİNDEN ALDIĞIM ÜRÜNÜ BAŞKA BİR DÜKKANDA DEĞİSTİREBİLİR MİYİM?

Hayır. Ürün değişikliği için her zaman www.paltoi.com’a başvurmalısınız.

 

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir..

Atelier Toi Tekstil Turizm ve Danşmanlık Ltd. Şti tarafından havale iadeleri 2 iş günü içinde, Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini tarafımızdan iade yapıldığı aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.