Yükleme ve Nakliye

Tüm yurtdiçi  siparişleri YURTİÇİ KARGO aracılığıyla gönderilmektedir.

www.paltoi.com’dan satın almış olduğunuz ürünleri , siparişiniz iş saatleri sırasında alındıktan sonra 5-7 iş günü içerisinde size ulaştırılmak için işlemleri başlatılacaktır.(haftasonları hariç).

 

Siparişlerinizin tamamı sevk edildikten sonra tarafınıza gönderi onayınıza dair takip numaranızı da içeren bir e-posta ileteceğiz.

Yurtdışı siparişlerimiz DHL aracılığı ile gönderilmektedir.

ABD gönderi koşulları kapsamındaki siparişlerin işlenmesi 8-10 günü bulabilmektedir.

Gümrük Vergileri

Sipariş içerikleriniz, ülkenize gönderildiğinde siparişi alan müşterinin sorumluluğunda olan gümrük vergilerine (vergiler, işleme ve komisyon ücretleri vb.) tabi olabilir. Bu ücretler Satıcının kontrolü altında değildir. Bu nedenle, sipariş vermeden önce yerel gümrük müdürlüğünüze başvurarak detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz. Satıcı gümrük ücretleri, vergiler, harçlar vb. Ödemeler üzerine tahminde bulunamaz. Lütfen daha ayrıntılı bilgi için yerel yetkililer veya gümrük müdürlükleri ile iletişime geçiniz.

Ödemek ile yükümlü olduğunuz gümrük ücretleri, ithalat vergileri, komisyonlar veya diğer vergiler hiçbir şekilde tarafımıza ödediğiniz ürün fiyatına ve/veya nakliye ücretine DAHİL DEĞİLDİR.

Ürününüz size ulaştığında siparişinizi iptal etmeniz veya gümrük vergilerini ödemeyi reddetmeniz durumunda siparişiniz Satıcıya geri gönderilecek ve gümrük vergileri, iade nakliye ücreti ile birlikte Satıcı’dan talep edilecektir. Siparişinizi almanız ve teslimat esnasında gümrük vergisini ödemeyi kabul etmeniz durumunda ise Satıcı, satın alınan ürünün iadesi halinde aynı ücret için sizden geri ödeme talep etmeyecektir.

Gümrük işlemleri ürününüzün teslimatını geciktirebilir. Bu tür gecikmeler yaşamanız halinde lütfen yerel gümrük müdürlüklerinize başvurunuz. Gümrük vergileri faturası siparişiniz elinize geçtikten haftalar sonra tarafınıza ayrı olarak gönderilebilmektedir.